Okolí - Penzion Jámy - ubytování Žďár nad Sázavou a Nové Město na Moravě

okolí Nového Města na Moravě a Žďáru nad Sázavou

V okolí naší obce je vynikající terén pro cykloturistiku i turistiku po vyznačených trasách, které vedou k přírodním i turistickým zajímavostem jako je např. kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, hrad Pernštejn, westernové městečko Šiklův mlýn, skalní útvary Devět skal či Dráteničky.

Rodinám s dětmi doporučujeme navštívit ZOO i Vodní ráj v Jihlavě. Zajímavý výlet je i do skanzenů Veselý kopec a Hlinsko nebo se můžete vydat hledat sochy známeho sochaře Olšiaka.

Pro milovníky koupání je možnost vyžití v umělém venkovním koupališti v Řečici. Pro toho kdo upřednostňuje přírodní koupání doporučujeme rybníky MIlovský, Zuberský, Sykovec, Velké Dářko. Na Pilské nádrži lze zapůjčit šlapadla. Ve Žďáře nad Sázavou je celoročně v provozu krytý bazén.

Rozsáhlé lesy nabízí v letních měsícíh sběr lesních malin či borůvek a hlavně houbaření.

V zimním období nabízí okolí Nového Města na Moravě výborný terén a podmínky jak pro běžecké lyžování tak pro sjezdování. Lyžařské tratě jsou pravidelně udržované a sjezdové lyžování lze provozovat buď na Harusově kopci nebo v nedalekém Novém Jimramově. Vaše dítko si můžete dát i do lyžařské školičky.

V naší obci je v současné době k dispozici nové víceúčelové hřiště, fotbalové hřiště, menší děti se můžou vydovádět na dětském hřišti se spoustou prolézaček, houpaček a lanovkou.

Přečíst celý článek >>


Otevírací doba -Zimní

Pondělí:  zavřeno

Úterý:  zavřeno

Středa:  zavřeno 

Čtvrtek:   zavřeno

Pátek: 18.00 - ???

Sobota: 18.00 - ???

Neděle: 18.00 - 20.00

Zajímavé odkazy

www.jamy.name
www.nmnm.cz
www.zdarns.cz
www.zoojihlava.cz
www.vodniraj.cz
www.western.cz